Селта - Барселона

Барселона би Селта с човек по-малко – ВИДЕО

Барселона постигна втори последователен успех от началото на сезона в Ла Лига. Каталунците надиграха като гост Селта с 3:0.

Под проливния дъжд на „Балаидос“ Ансу Фати реализира третия си гол от старта за 0:1. Така 17-годишният талант вече има 10 попадения в Ла Лига. Преди него това е правил само един футболист – Боян Кркич. Фати има 10 гола в 26 мача. Меси се нуждаеше от 30 мача, за да стигне тази кота. После обаче Клеман Ленгле остави Барселона в намален състав след два жълти картона.

След почивката Меси и компания вкараха още два гола. Лукас Оласа си вкара автогол в 51-та минута след центриране именно на Меси. Сержи Роберто оформи крайния резултат в заключителните мигове.

Барса има пълен актив и все още не е допуснал гол във вратата си под ръководството на Роналд Куман. В следващия кръг тимът приема Севиля, докато Селта гостува на Осасуна.

В другите две срещи от вечерта, победи постигнаха Кадис и Севиля. Кадис спечели с 9 души срещу Атлетик Билбао, докато Севиля надви Леванте с гол в самия край.