Серхио Агуеро, Барселона
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона обърна Валенсия, Агуеро дебютира

Барселона победи Валенсия с 3:1 в мач, който ще се запомни с дебюта на Серхио Агуеро за каталунците. Агуеро игра в Ла Лига за първи път от май 2011-а. Тогава той вкара хеттрик за Атлетико Мадрид срещу Майорка.

Сега Серхио Агуеро не успя да се разпише, но и отборът му нямаше нужда. Аржентинецът влезе в игра в 85-ата минута, малко след като Филипе Коутиньо беше осигурил успеха.

Иначе Валенсия поведе още в началото – Хосе Гая се разписа в петата минута. Ансу Фати изравни още в 13-ата минута. Така той отбеляза първия си мач като титуляр от почти година. В 40-ата минута Фати беше фаулиран в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Мемфис Депай я реализира, за да завърши обрата.

След почивката Валенсия натискаше, но не успя да изравни. Вместо това Коутиньо се разписа за първи път от 11 месеца. Последният гол на бразилеца беше през ноември 2020-а срещу Осасуна.

С успеха Барселона се изкачи на седмо място с 15 точки.  Лидерът Реал Сосиедад има 20 точки, но е играл мач повече.