Барселона - Реал Сосиедад

Барселона свали Реал Сосиедад от върха – ВИДЕО

Барселона победи с 2:1 Реал Сосиедад и свали баските от първото място. Там се качи Атлетико Мадрид, който е с равен брой точки с Реал Сосиедад, но по-добра голова разлика. С 26 точки е и Реал Мадрид. Барса е с 20.

Баските откриха резултата на „Камп Ноу“ след удар отблизо на Уилиан Жозе в 27-та минута. Малко след това Жорди Алба изравни. Той вкара с десния крак – нещо, което не му се беше случвало от година и половина насам. Още до почивката тимът на Роналд Куман направи обрат – Френки де Йонг реализира за 2:1. Той засече центране на Алба. Първоначално попадението беше отменено, но ВАР потвърди, че голът е редовен.

След почивката играта беше равностойна, а Барселона имаше два великолепни шанса да вкара трети гол. В първия случай обаче Гризман удари греда, във втория – пропусна. Реал Сосиедад също имаше две добри възможности да изравни. Ремито щеше да е седмо поред за тима. Тер Стеген обаче спаси удари на Жозе и Ишак.