Суарес и Меси вкарват, Барса отнесе Ейбар

Суарес, Меси, Барса

Барселона се върна към победите с комфортно 3:0 над Ейбар. Луис Суарес се разписа два пъти, а третото попадение бе дело на Лионел Меси. През седмицата Барса падна с 1:2 от Леванте за купата. Успехът обаче бе пети поред в Примера.

Уругваецът откри още в 19-а минута. Той бе изведен от Филипе Коутиньо и спокойно вкара за 1:0. Това бе попадение номер 13 за него през сезона.

Суарес вкарва и асистира на Меси за гол номер 400

Втората част започна с нов гол във вратата на баските. Този път се разписа Лео Меси, а уругваецът асистира. Голът бе 17-и за аржентинеца от старта на първенството. И общо номер 400 в неговата кариера в Примера. Меси стигна до фантастичното постижения в своя мач номер 435 в елита.

Само шест минути по-късно Барса сложи точка на спора. Сержи Роберто изведе Суарес и той се разписа за 3:0.

Двамата голмайстори имат общо 31 попадения до момента. Така те продължават по графика от последните четири сезона. В тях те имат общо 59, 66, 66 и пак 59 гола.