Барселона - Реал Мадрид

Барса и Реал направиха 2:2 в здраво дерби – СНИМКИ

Барселона и Реал Мадрид завършиха 2:2 в Ел Класико. Барса на два пъти повеждаше, вторият път с човек по-малко, но не успя да спечели. Но пък каталунците остават само на три мача от това да завършат сезона без поражение. В двубоя имаше осем жълти картона, един червен, безброй сблъсъци и напрежение до самия край. И контузия на Кристиано Роналдо.

Луис Суарес откри резултата още в началото. Той засече центриране на Серхи Роберто отдясно и от воле прати топката в мрежата за 1:0. Това е шести негов гол в дербито, откакто дойде през 2014-а – повече от всеки друг в този период. Реал изравни с още по-красива атака. Тони Кроос отне в средата на терена, пробяга 40 метра и намери Роналдо в наказателното поле. Той му пусна с пета, Кроос центрира към Бензема, който свали към Роналдо и той от метър влезе заедно с топката и Пике във вратата. 1:1 в 15-а минута. Но с цената на травма за Роналдо, който бе сменен на почивката.

Червен картон за Барса

Дотогава Роналдо имаше още три добри възможности за гол, а Меси – две. Напрежението обаче се увеличаваше. Меси дори получи картон за нарушение срещу Серхио Рамос, който пък се сбута с Луис Суарес. Алба и Модрич също, както и Серхи Роберто и Марсело. Серхи Роберто обаче беше изгонен, защото удари лекичко Марсело.

Барса пак повежда

След почивката Барса отново излезе напред в резултата. Луис Суарес се измъкна от Варан, пусна към Меси, който размина Серхио Рамос и вкара за 2:1. Гол на Суарес след това бе отменен заради засада, а Навас попречи на Меси да покачи на 3:1. В следващата атака Марко Асенсио, който замени Роналдо, изведе Гарет Бейл и той с много хубав удар от границата на наказателното поле пак изравни – 2:2.

Всички са доволни

До края Меси имаше още един шанс, а Реал натисна, възползвайки се от умората в Барса. Каталунците обаче издържаха. И Ернесто Валверде и Зинедин Зидан изглеждаха доволни. И има защо – Барселона може да завърши сезона в Примера без загуба, а Реал не падна на „Камп Ноу“.