Барса се справи с Тотнъм, Наполи наказа Ливърпул

Тотнъм - Барса

Барса победи Тотнъм с 4:2 в най-атрактивния мач от втория кръг на груповата фаза в Шампионската лига. В Лондон по-интересно бе през второто полувреме, започнало с две греди на Меси, минало през два гола за шпорите и още два за аржентинеца.

Меси вдъхнови Барса

Каталунците започнаха отлично и откриха резултата още във втората минута. Меси започна атаката, завършена от Коутиньо с помоща на грешка на вратая Лорис. В 28-а Ракитич с акробатично воле вкара втори гол за гостите. В началото на втората част аржентинецът уцели две греди само за две минути. Хари Кейн обаче върна един гол в 52-а минута. Нова хубава атака на Барселона доведе до 1:3, след като Меси се разписа отблизо.

Тотнъм - Барселона
Меси слага точка на спора

В 66-а минута обаче Ерик Ламела върна още един гол и намали преднината на гостите. Лондончани натиснаха, но Меси сложи точка на спора в последната минута, вкарвайки за 2:4. Така Тотнъм остана без точка, а Барса има шест, колкото и Интер.

Наполи се справи драматично с Ливърпул

С гол в 90-ата минута Наполи победи Ливърпул с 1:0 и завърза здраво битката в групата. По-рано в нея ПСЖ разгроми Цървена звезда с 6:1. Така италианците са първи в класирането с 4 точки, англичаните и французите имат по три.

Единственият гол вкара Лоренцо Инсинье в последната минута. Червените играха неочаквано дефанзивно и нямаха точен удар във вратата. Южняците доминираха през второто полувреме. Удар на резервата Мертенс се отби от гредата, а Алисон спаси шутове на Руис, Милик и Кайехон.

Наполи - Ливърпул
Наби Кейта получи травма в кръста

Наби Кейта бе единствената промяна в тима на Юрген Клоп, в сравнение с тези, които направиха 1:1 с Челси през уикенда. Той обаче получи травма и бе сменен още в 17-а минута. Кейта не пострада при сблъсък с противник, което може да означава и дълго отсъствие от игра.