България загуби от Полша в последния си мач от първата фаза

България - Полша
Бартош Курек забива през Сеганов, Йосифов и Братоев

Националният отбор на България загуби последия си мач от първата групова фаза на Световното първенство по волейбол. Нашите паднаха от Полша с 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 23:25).

В зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна лъвовете играха на приливи и отливи. Поляците бяха по-солидни и постоянни и успяха да стигнат до петия си пореден успех на шампионата.

Тимът на Пламен Константинов започна много колебливо и бързо изостанаха в резултата в първия гейм, в който взеха едва 14 точки. Във втората част играта на българите потръгна и те се представиха вдъхновено, за да изравнят резултата.

В третия гейм отново поляците бързо дръпнаха с няколко точки, като нашите се опитаха да се върнат в края на гейма, но не успяха. Четвъртата част бе най-равностойна и вървеше точка за точка. В края обаче българите допуснаха две поредни грешки при 23:23. Така поляците спечелиха мача с 3:1 гейма.

Втората група на България – Иран, САЩ и Канада

По този начин България завършва първата фаза на трето място с актив от три победи и две загуби. В следващия етап националите се изправят срещу САЩ, Иран и Канада. Трите мача на националите са в петък, събота и неделя вечерта в столичната „Арена Армеец“. За финалната шестица в Италия се класират победителите в четирите групи и двата най-добри втори отбора.