България - Германия
Снимка: volleyballworld.com

България загуби от Германия в Лигата на нациите

Мъжките национали на България загубиха от Германия с 2:3 (25:19, 21:25, 25:22, 28:30, 11:15) в третия си мач от волейболната Лига на нациите. Така нашите завършиха първия уикенд в надпреварата с една победа, две загуби и 4 точки.

България стартира отлично, докато германците не успяха да влязат добре в играта. Националите ни поведоха с ударното 9:3, като стъписаха съперника. Сервисът ни заработи от началото, тормозеше противниковото посрещане и не позволи на германците да се организират. Атаката ни бе на ниво, блокада работеше и нашите спечелиха първия гейм с разлика.

Втората част отново започна с предимство за нашите – 5:2. Постепенно обаче Германия се разигра и поведе, а грешка от сервис на Парапунов сложи край на гейма – 1:1.

След глътката въздух Пранди върна титулярния състав за третата част. Националите поведоха с 10:8 и 18:14, но германците изравниха за 19:19. В този момент сервисът на Цветан Соколов даде разлика и нашите дръпнаха с три точки – 22:19. А после лъвовете взеха и гейма.

Четвъртата част беше много интересна и пълна с обрати.Германия поведе с 16:13 и диктуваше играта до 22:19. Националите обаче показаха дух и воля, като стопиха пасива и излязоха напред – 24:23. Българите имаха няколко мачбол, но не ги оползотвриха. При 28:28 Николай Къртев сбърка сервиса, а след това Соколов отигра атака в аут. Така Германия спечели с 30:28. В тайбрека Бундестимът имаше пълно предимство и взе мача.

Най-резултатен за България беше Цветан Соколов с 26 точки (1 ас, 2 блокади). Алекс Грозданов добави 11 точки (6 блокади). По 10 точки реализираха Мартин Атанасов (3 аса, 1 блокада), Аспарух Аспарухов (3 аса) и Николай Къртев (1 ас, 2 блокади).