България, волейбол
Снимка: facebook.com/CEVolleyball

България взе трета победа на Евро 2021

Женският национален отбор по волейбол на България взе трета победа на Евро 2021. Националките се наложиха над Чехия с 3:0 (26:24, 25:12, 25:19). Така тимът на Иван Петков се върна на правилния път след загубата от Германия в предишния мач.

Българските волейболистки имаха трудности само в първия гейм в зала „Колодрума“ в Пловдив. Иван Петков пусна Петя Баракова на поста разпределител вместо Лора Китипова. Това доведе до колебания в началото. След 10-ата точка обаче нещата си дойдоха на местатаи нашите го взеха драматично с 26:24.

В следващите два гейма България имаше проблеми единствено с концентрацията. Най-резултатна в срещата беше Гергана Димитрова с с 14 точки. По 12 добавиха Елица Василева, Емилия Димитрова и Нася Димитрова.

Третата победа гарантира участието на националките в следващата фаза като втори или трети в група В. Утре България ще изиграе последната си среща от групата – срещу Полша. Полякините са лидер с четири победи в четири мача.