България
Снимка: volleyballworld.com

България взе трета победа в Лигата на нациите

Мъжкият национален отбор по волейбол на България постигна трета победа в Лигата на нациите. Тимът на Джанлоренцо Бленджини стигна до успех с 3:1 гейма (25, 20, -12, 22) срещу Турция. Това беше първи мач от група 5 в Любляна.

Българският тим контролираше първите два гейма. Въпреки това турците имаха два шанса да вземат първия гейм при 24:22, но Димитър Димитров спаси българския тим. Първо диагоналът направи силна атака по правата, а веднага след това заби и ас за 24:24. Подемът в играта, дошъл от добрия сервис, донесе и спечелването на първия гейм. Георги Татаров изпълни последователно два отлични сервиса, които турците така и не успяха да върнат.

През целия втория гейм българският тим водеше играта. Нашите направиха шест поредни точки, за да поведат с 13:8, а преднината набъбна и до седем точки при 21:14. После тимът уверено затвори гейма.

Волейболистите допуснаха спад в третия гейм, но стигнаха до успеха в четвъртия. Волейболистите завършиха със 7 аса, като направи и 5 блокади.

Димитър Димитров беше най-резултатен с 15 точки, Аспарух Аспарухов добави 13, а Алекс Грозданов завърши с 12.

България е на 14-о място в класирането с 8 точки след 3 победи и 6 загуби. Турция има една победа и 5 точки.