България загуби от Иран във втория си мач на Световното първенство по волейбол

Националният отбор на България загуби от Иран с 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25) във втория си мач от Световното първенство по волейбол.

В откриващия си мач от Мондиала „лъвовете“ записаха чист успех над тима на Финландия, но днес в Двореца на културата и спорта във Варна те бяха надиграни от силния отбор на Иран, като и сами допринесоха за поражението с множество грешки във всички фази на играта. Възпитаниците на Пламен Константинов започнаха колебливо и изостанаха с пет точки до средата на първия гейм, като направиха късен опит да се върнат в тази част, но грешни отигравания в някои ключови моменти доведоха до 25:22 за Иран. Във втората част иранците водеха играта от самото начало и стигнаха до лесен успех на 20 точки.

Третият гейм бе много равностоен, като нашите волейболисти поведоха с точка до първото прекъсване, но съперникът им обърна резултата до втората почивка. В края на гейма „лъвовете“ вдигнаха оборотите и заслужено стигнаха до успех с 25:22. Третата част също вървеше равностойно в началото, но след това волейболистите на Иран постепенно започнаха да се откъсват и в крайна сметка затвориха мача след 25:19.

По този начин България има актив от три точки след първите си два мача в първата групова фаза, а утре от 20:40 часа се изправя срещу тима на Пуерто Рико.