Черна гора - България
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

България загуби от Черна гора в 97-ата минута

България претърпя трето поражение в Европейските квалификации в група G – 1:2 в гостуването на Черна гора. Нашите паднаха за втори път от този съперник след 0:1 през март в Разград.

Черна гора събра 8 точки и временно се изкачи на второ място в класирането. България остава на последното 5-о място само с 2 точки.

Срещата не беше за привърженици със слаби нерви, защото предложи ужасно много емоциите. Капитанът Кирил Десподов пропусна дузпа, червен картон за домакините и допуснат гол от нашите в 97-ата минута.

В сравнение с мача с Иран преди три дни селекционерът Младен Кърстаич пусна в игра вратарят Иван Дюлгеров, Кристиян Димитров, Валентин Антов, Патрик-Габриел Галчев и Спас Делев.

В 42-а минута българската защита не се ориентира и остави Марко Бакич сам срещу вратаря. Иван Дюлгеров обаче излезе и спаси сигурен гол. В добавеното време обаче Стефан Савич даде аванс на домакините. Той се разписа след разбъркване след изпълнение на ъглов удар.

Българският отбор заигра много по-активно през второто полувреме и след час игра стигна до дузпа. Спас Делев спечели дузпата и изработи червен картон на фаулиралия го Вуячич. Вратарят Миятович обаче предусети изпълнението на Десподов и спаси.

Веднага след това българите изпуснаха още една възможност чрез Лукас Петков. Резервата Преслав Боруков беше ключова фигура за 1:1. Нападателят на Арда се пребори за една топка и изведе Делев, той уцели греда, а Боруков я бутна в мрежата.

Три минути преди края Йоветич прати топката в горната греда. В ответната атака Доминик Янков изпусна да направи 1:2. В четвъртата минута на добавеното време Чочев не успя да улучи вратата след чудесно свалена топка от Боруков. В 97-ата минута при центриране на Дритон Цамай Йоветич изпревари български защитник и с глава плъзна топката до лявата греда на Дюлгеров. Така той донесе успеха на домакините.