България - Канада
Снимка: volleyballworld.com

България падна отново в Лигата на нациите

Националите на България по волейбол записаха трета поредна загуба в Лигата на нациите. Този път нашите паднаха от Канада с 0:3 гейма (26:28, 23:25, 16:25). Тимът на Силвано Пранди изпусна първия и втория гейм, а в третия се предаде.

В началото националите поведоха с 8:3, бяха настигнати бързо от канадците. Двата отбора заиграха точка за точка, но Канада измъкна първата част. Във втория гейм българите имаха предимство и водеха със 17:13, но грешки позволиха на съперника да изравни. Цветан Соколов беше най-резултатен в мача с 23 точки.

В последния си мач за седмицата България среща Иран. Двубоят е тази вечер. Нашите ще се опитат да вземат втората си победа в турнира. Досега те имат четири поражения и една победа.