България
Снимка: volleyballworld.com

България падна и от Аржентина по пътя към Париж 2024

Националният отбор на България по волейбол отстъпи с 0:3 гейма (25:27, 21:25, 29:31) на Аржентина в олимпийския квалификационен турнир в Сиан (Китай). По този начин след три изиграни срещи българите имат 1 победа и 2 поражения. Аржентинците са с 2 успеха и една загуба. Група С е с осем отбора, първите два в крайното класиране печелят квоти за Париж 2024.

Волейболистите Пламен Константинов играха доста прилично. Но дори и това не им стигна да вземат гейм срещу бронзовите медалисти от Токио. За България шансовете  остават, макар и доста скромни. Нашите трябва да спечелят следващите си четири мача и да се надявят на въртележка.

Капитанът на българския тим Цветан Соколов беше най-резултатен в мача с 20 точки, 18 от атака, 1 от блокада и 1 ас. 9 прибави Мартин Атанасов, с по 7 завършиха Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов и Александър Николов. За Аржентина 16 точки вкара Бруно Лима, Факундо Конте остана с 11, а Агустин Лосер прибави 9.