България - Белгия
Снимка: fiba.basketball

България отпадна от Евробаскет след загуба от Белгия

Националният отбор на България по баскетбол приключи с участието си на европейското първенство. Нашите паднаха с 80:89 от Белгия в петата си среща и отпаднаха от турнира. Загубата е четвърта за тима на Росен Барчовки в груповата фаза.

Двубоят беше оспорван, но нашите не успяха да обърнат съперника. След равностойната първа четвърт Белгия изигра силно втората и натрупа двуцифрена разлика до почивката. Българският отбор се представи добре в третата част, когато направи обрат при 55:54. Националите обаче забуксуваха в последната четвърт и Белгия отново поведе, а после и спечели.

Александър Везенков завърши с дабъл-дабъл – 26 точки и 13 борби. Дий Бост се включи с 18 точки, шест борби и четири асистенции. Двубоят беше последен за натурализирания американец за националния тим. Капитанът Чавдар Костов каза след мача, че също спира с нацоналния отбор.

Иначе България се завърна на голямо първенство след 11-годишно прекъсване. Нашите взеха и победа – срещу домакина Грузия вчера.