България, волейбол
Снимка: volleyballworld.com

България обърна Нидерландия в Лигата на нациите

Националният отбор по волейбол на България прекъсна серията си от шест поредни загуби в Лигата на нациите. Нашите обърнаха Нидерландия с 3:2 гейма (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13). Така тимът на Силвано Пранди взе втория си успех в девет мача.

В началото българите затрудниха съперника със силен сервис и взеха набързо първия гейм. Нидерландците обаче взеха предимство след това и контролираха случващото се на игрището. За тях блестеше Нимир Абдел-Азиз.

България губеше с 11:14 в четвъртия гейм и беше на път да запише седма поредна загуба. Денис Карягин обаче се включи много силно като резерва. 18-годишният състезател на италианския Монца смени диагонала Радослав Парапунов. Благодарение на него нашите спечелиха четвъртия гейм с 25:22. В тайбрека националите бяха по-концентрирани и го измъкнаха с 15:13.

„Много труден двубой. Щастлив съм, защото се борехме до края. Щастлив съм и за Денис Карягин, който се включи много силно. Той беше много концентриран и мотивиран. Без него нямаше да спечелим“, заяви Аспарух Аспарухов.

Карягин беше най-резултатен за България с 15 точки, а Светослав Иванов добави 13. Нимир Абдел-Азиз се отличи с 29 точки за лалетата. „Какво ни липсваше ли? Две точки. Водехме, играехме добре и в четвъртия гейм това се промени. Заиграхме като губещ отбор. Същото се случи и в тайбрека – започнахме зле и не успяхме да наваксаме“, заяви Абдел-Азиз.

Следващата седмица националите ще се изправят срещу Аржентина, Сърбия и Русия.