Словения - България
Снимка: 24ur.com

България завърши наравно при гостуването на Словения

Националният отбор на България завърши 1:1 като гост на Словения в контролна среща. Това беше последната проверка за селекцията преди началото на Лигата на Нациите през септември. За словенците мачът беше последен преди началото на Европ 2024. Там те са в група с Англия, Дания и Сърбия.

Това беше шести мач за Илиан Илиев начело на лъвовете, както и пето равенство. Само преди четири дни България завърши 0:0 с друг участник на Евро 2024 – Румъния. Освен това нашите национали вече седми мач нямат поражение срещу Словения. Последната среща преди 6 години също завърши 1:1.

Българите откриха резултата още в 4-ата минута от дузпа, изпълнена от капитана Кирил Десподов. Крилото беше спънат от Бийол, изправи се и реализира.

Словенците обаче успяха бързо-бързо да изравнят. В 14-ата минута Андраж Шпорар вкара с глава след заучено положение от ъглов удар. И вратарят Вуцов и Симеон Петров обаче със сигурност можеха да се намесят по-добре.

Костадинов и Петров след това стреляха, но Облак спаси. Словенците имаха възможност за втори гол в 33-ата минута. Звездата Бенямин Шешко излезе сам срещу вратаря Вуцов, но вратарят излезе и спаси.

Bторото полувреме започна с натиск на словенците и Млакар беше близо до гол, но стреля над гредата. Десет минути по-късно Десподов проби през центъра и стреля силно, но Облак спаси.

След това двамата треньори направиха доста смени, което се отрази на качеството на играта. Нашите все пак имаха две възможности да спечелят мача. Първо Радослав Кирилов финтира Карничник, но стреля неточно. В последната минута на добавеното време Филип Кръстев се озова сам на добра позиция, но би много слабо.