България - Русия
Снимка: volleyballworld.com

България е на финал на световното по волейбол за юноши

Юношеският национален отбор на България се класира за финала на световното първенство по волейбол. Това стана след триумф над Русия с 3:2 гейма (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13). Петгеймовият успех дойде само ден след епичната победа с тайбрек над Италия. Съперник в битката за титлата ще е някой измежду Иран и Полша.

Така три десетилетия след световната титла на младежите до 20 г. от Кайро с Мартин Стоев в състава, сега България отново е на финал. Сега селекционер е именно Мартин Стоев.

Руснаците изиграха силно първия гейм и го спечелиха с лекота. Нашите обаче подобриха играта си най-вече в атака и обърнаха нещата до 2:1. В четвъртата част руснаците отново бяха много мотивирани и концентрирани и изравниха, за да вкарат мача в тайбрек.

Той започна равностойно с размяна на точки. Руснаците поведоха с две при 11:9 след два аса на Михаил Лабински. Малките лъвчета обаче не се уплашиха и изравниха за 13:13. А после взеха две точки и спечелиха мача.

Най-много точки за българите реализира Георги Татаров – 18. Той добави още пет точки след блокада. С 15 точки се отчете Александър Николов. За Русия Тихонов завърши с 25, а Лабински – с 24.