Северна Македония - България
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

България би в Скопие въпреки обиди и секири

Националният отбор на България по футбол спечели с 1:0 като гост на Северна Македония. Това беше последен мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Нашите завършиха на второ място в групата си, изпреварвайки именно македонците. Първи завърши тимът на Грузия, последен – този на Гибралтар.

Голът за тима на Младен Кръстаич вкара Кирил Десподов в 50-ата минута. Иначе на стадиона в Скопие имаше около 20 000 зрители, които се държаха доста враждебно и просташки.

България спечели като гост след 22 неуспешни опита. Победата гарантира и оставане в четвърта урна за жребия за квалификациите за Евро 2024.

Още преди началото на мача националният химн на България беше бурно освиркван. Футболистите на Северна Македония пък играха доста агресивно и грубо. Освен това те постоянно провокираха нашите.

Агресията обаче им изигра и лоша шега – Тодор Тодороски беше изгонен още в 15-ата минута. Причината – брутално влизане в коляното на Марин Петков. През първото полувреме имаше три опасни удара – един към нашата врата и два към тази на македонците.

След почивката тимът на Кръстаич откри след контраатака. Радослав Кирилов изведе Кирил Десподов и той не пропусна за 0:1. После домакините натиснаха и на два пъти наши защитници чистеха от голлинията. Филип Кръстев и Кирилов пък пропуснаха да направят поне 0:2.

В края имаше повече нерви отколкото футбол и логично се стигна до масов скандал между играчи. Той обаче завърши без нови изгонени.