България - Беларус
Снимка: БГНЕС

България игра слабо и загуби от Беларус

България загуби от Беларус с 0:1 в контролна среща, изиграна на Националния стадион „Васил Левски“. Двубоят беше последна проверка за отбора на Георги Дерменжиев преди плейофа с Унгария в края на март. Единственият гол на почти празния стадион отбеляза Дмитри Подстрелов в 14-та минута. Най-добрият шанс за нашите се откри пред Спас Делев в края на първата част. Изстрелът му в горния ляв ъгъл бе спасен от вратаря, а в последствие се отби в напречната греда.

Sелекционерът Дерменджиев използва футболисти, които по-рядко играят за тима. От основните фигури на терена бяха Георги Миланов, Петър Занев и Спас Делев. От пейката се появи и Тодор Неделев. Дебют с националната фланелка направиха редица играчи, сред които и футболист №1 за 2019 г. Димитър Илиев. България започна по-активно срещата и именно Илиев стреля над вратата от границата на наказателното поле. В ответната атака лоши действия на Занев и Турицов и рикошет позволиха на топката да стигне до Подстрелов. А той не остави шансове на Георги Георгиев.

През второто полувреме възможностите пред вратата на Беларус бяха половинчати и дори смените не промениха крайния резултат. В 73-та минута Беларус пропусна още едно чисто положение. Тогава при контраатака Подстрелов стреля в аут.

„Това е контрола, в която исках да видя някои футболисти, които вероятно ще повикам за мача с Унгария. И все пак футболът се играе на голове. Имаше някои моменти, в които играхме добре и имахме положения“, каза Дерменджиев.