България - Северна Македония
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

България стартира с реми с Македония

Националният тим на България стартира с равенство участието си в Лигата на нациите 2022. Нашите направиха 1:1 в домакинството си на Северна Македония. Мачът се игра в Разград пред около 6000 зрители.

България поведе с гол на Кирил Десподов в началото. Тимът на Ясен Петров обаче не беше особено убедителен и след почивката Милан Ристевски изравни.

Националите поведоха в 13-ата минута, когато Десподов завърши отлична атака. Северна Македония заигра по-смело след гола и постепенно притисна нашите. В средата на полувремето Николай Михайлов беше улучен в главата, но след намесата на лекарите продължи да играе.

Логичният и заслужен изравнителен гол падна в 50-ата минута. Ристовски беше оставен сам пред вратата и не пропусна. След падението темпото спадна. Интересен момент имаше чак в добавеното време. Реферът отсъди дузпа за България, но след консултация с ВАР я отмени.