България - Франция, волейбол

България победи Франция с 3-2 гейма

България надигра Франция с 3-2 гейма в първия си двубой от олимпийската квалификация в Берлин. Тимът на Силвано Пранди спечели след 25-23, 17-25, 25-22, 19-25, 15-8. За Франция това бе първо поражение след вчерашния успех над Сърбия с 3-0.

Това беше първи мач на националите от Група В на европейската олимпийска квалификация в Берлин. Тя е последен шанс на отборите да се класират за Олимпиадата в Токио през лятото.

Срещата в зала „Макс Шмелинг Хале“ започна по-добре за българите, но петлите поведоха с 8-4. Тимът на Лоран Тили водеше до средата на първия гейм, след което трикольорите се активизираха и влязоха в серия, за да спечелят с 25-23.

Във втори гейм предимството бе на страната на Франция. Тимът на Тили доминираше и закономерно изравни. Третият гейм отново отиде на сметката на българите. Нашите отвориха разлика в началото и не я изпуснаха до края на частта. Франция вкара срещата в тайбрек след по-добър четвърти гейм. Нашите обаче бяха много солидни на сервис в петия гейм и спечелиха мача.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 23 точки (20 от атака, 2 аса и 1 блокада). Мартин Атанасов и Виктор Йосифов добавиха съответно по 15 и 12. За петлите Жан Патри завърши с 20 точки, а Ървин Нгапет добави 17.

Така нашите заеха временно третата позиция с две точки. Сърбия и Франция имат съответно три и четири, но са с по мач повече.

България играе срещу Нидерландия утре

Утре хората на Силвано Пранди излизат срещу Нидерландия за задължителна победа. По-рано днес лалетата паднаха с 0-3 от Сърбия.