България - Австрия, волейбой
Снимка: cev.eu

България с победа в квалификациите за Евроволей 2021

Националният отбор на България по волейбол спечели дебютния си двубой от група В на европейската квалификация. Нашите победиха Австрия в Хадера, Израел, с 3:1 гейма. Националите спечелиха отделните части с 25:21, 20:25, 25:19, 25:22.

Тимът, воден от селекционера Силвано Пранди, поведе след добро начало на гейма и аванс от 7:3. Австрийците оказаха съпротива и възстановиха равенството, но в края нашите бяха по-настоятелни. Австрия, която вчера надделя над домакина Израел с 3:0, отвърна на предизвикателството във втория гейм. Съперникът напрви силна серия, дошла след второто техническо прекъсване.

Третата част бе идентична на първата и в края България отвори разлика от пет точки при 23:18. После тимът на Пранди удържа напъна на австрийците и триумфира след 25:22.

Най-резултатен за победителите бе Цветан Соколов със 17 точки. 15 добави Алекс Грозданов, а Тодор Скримов се отчете с 12. За австрийците Никлас Кронталер записа 20 точки. В четвъртък България приема домакина Израел. Двубоят ще бъде излъчен пряко по БНТ 3 от 19:00 часа.

Победителят в потока, както и петте най-добри втори отбора от седемте групи ще излъчат последните 12 участника на Европейското първенство по волейбол.