България - Аржентина
Снимка: volleyballworld.com

България пропусна два мачбола и падна от Аржентина

Женският национален отбор на България допусна драматична загуба от Аржентина на олимпийската квалификация по волейбол в Токио.

Състезателките на треньора Лоренцо Мичели отстъпиха с 2:3 (14:25, 25:14, 20:25, 25:19, 16:18) гейма. Загубата е пета за тях в шест мача. Националките имаха два мачбола в тайбрека, но не успяха да ги реализират.

В първите два гейма на мача нямаше особена интригра и те се развиха по идентичен сценарий. Единият от двата отбора набираше голяма преднина още в началота и до края я увеличаваше.

В третия гейм играта започна с леко предимство за южноамериканките, които поведоха с 13:8. нашите изравниха за 15:15, но последва серия от пет точки за Аржентина и още един спечелен гейм.

Още в началото на четвъртата част нашите момичета поведоха с 8:2 точки. Преднината им беше стопена до две точки в средата на гейма. В края обаче тя отново се увеличи за ново изравнявяне.

Най-драматичен се оказа петият гейм. В него играта през повечето време се водеше точка за точка. Най-големият аванс за България бе при смяната на полетатата – 8:6 точки. Чрез Бианка Кунео Аржентина изравни за 8:8, а след това поведе и с 10:9. Нашите отразиха мачбол при 13:14 и получиха първи такъв при 15:14. При 16:15 Мария Йорданова имаше възможност да сложи край на мача, но заби в аут. Последваха две точки за Аржентина и крайна победа на южноамериканките.

Най-резултатна за победителките бе Бианка Кунео с 20 точки, а 16 прибави Лучия Родригес. За България с 19 точки завърши Мария Йорданова, Радостина Маринова добави 17.

Националките приключват участието си на олимпийската квалификация в Токио в неделя с мач срещу Пуерто Рико.