България - Швейцария
Снимка: БГНЕС

България тръгна към Мондиал 2022 с тъжна загуба

Националният отбор на България стартира квалификациите за Мондиал 2022 с неприятна загуба. Нашите паднаха с 1:3 от Швейцария. Това беше дебют на новия селекционер Ясен Петров.

Гостите вкараха и трите си гол в първите 13 минути. След почивката те спряха да играят и това ни помогна да надигнем глава. Националите вкараха гол, имаха и още няколко положения, но изглеждаха далеч от истината. България продължава без да има победа като домакин над Швейцария в историята си.

Точни за гостите Бреел Емболо, Харис Сеферович и Стивън Цубер. Емболо надскочи Занев след центриране на Рикардо Родригес. Той откри в седмата минута. Три по-късно Джердан Шакири намери Сеферович, Занев отново закъсня и стана 0:2. В 13-ата минута гостите стигнаха до трети гол след серия безумни груби грешки. Шакири премина необезпокояван по аутлинията и шутира от малък ъгъл, Пламен Илиев не се намеси добре, топката рикошира в гредата и мина зад гърба му, а Цубер вкара на празна врата. През първата част българските футболисти изглеждаха безпомощно и по чудо не допуснаха още голове. До трите попадения те имаха осем точни паса срещу 123 за гостите. Шокът в българите беше толкова голям, че те направиха и само шест нарушения преди почивката.

След паузата Кирил Десподов намали, но при удара за гола беше ритнат в глезена и напусна принудително.

Следващият мач на българския отбор е в неделя (28 март) срещу Италия отново на „Васил Левски“. На 31 март съставът гостува на Северна Ирландия.

Селеционерът Петров: Допуснахме детински грешки

„Детински грешки допуснахме в началото. Но и съперникът е много сработен и наказва такива грешки. Ние не сме – имаме само тренировки заедно. Второто полувреме играхме по-добре, има някаква надежда. Но е много трудно да се върнеш от 0:3“, коментира селекционерът Ясен Петров.