Кипър - България

Пропуски лишиха България от победа в Кипър – СНИМКИ

България стигна само до 1:1 при гостуването си на Кипър и остава на второ място в група 3 от Лигата на нациите.

Домакините поведоха с гол в 24-та минута на Панайотис Захариу, който бе изведен сам срещу Петков и не сбърка – 1:0. Изравнителното попадение за България отбеляза резервата Николай Димитров от дузпа в 89-та минута.

Николай Димитров празнува изравнителния гол
Пропуските на нашите в Кипър

Отборът воден от Петър Хубчев имаше огромно преимущество през почти цялата среща, но така и не успя да достигне до победата. С пропуски през първото полувреме се отличиха Краев и Попов. След почивката вратарят на домакините Панаги направи невероятно спасяване след удар на Бодуров.

Галин Иванов танцува с Йоанис Кусулос
Ивелин Попов се измъква от Меркис
Захариу бележи първия гол
Симеон Славчев е изпреварил Абраам
Неделев преследва Ренато
Норвегия измъкна точка от Словения

Първият в групата – Норвегия – успя да измъкне точка в Словения. Домакините поведоха в деветата минута чрез Вербич и удържаха аванса си до 85-ата. Тогава северняците изравниха чрез Бьорн Йонсен. Така и Норвегия, и България имат по 10 точки в класирането.

В последните срещи България приема Словения в София, а норвежците гостуват в Кипър.