Димитър Кузманов, България

България надви с 4-1 Коста Рика за Купа Дейвис

България се наложи над Коста Рика с 4-1 победи в среща за оставане в група II на зона Европа/Африка на Купа Дейвис. Димитър Кузманов осигури триумфа на нашите с успех в четвъртата среща.

Тенисистите ни спечелиха двата сингъла, както вчера. Но денят започна с драматична загуба на двойки. Александър Лазаров и Адриан Андреев отстъпиха на Хесе Армандо Флорес и Пабло Нунес с 6-7(11), 6-4, 6-7(10). Нашите поведоха с 3-0 в първата част, но допуснаха изравняване за 3-3. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него българите изпуснаха четири сетбола и отстъпиха с 9-11 точки. Лазаров и Андреев поведоха с пробив в началото на втория сет и този път го задържаха за 6-4. В третата част пробиви нямаше и се стигна до нов тайбрек. В него българите загубиха с 10-12 точки.

Рекордът на Кузманов за България

После обаче Мико се наложи над Хесе Армандо Флорес за 74 минути игра с 6-4, 6-3. Кузманов спечели първата част с пробив в гейм номер 10 с 6-4. Във втория сет Мико навакса пасив от 0-2 за да триумфира с 6-3. Така Кузманов вече е състезателят с най-много победи на сингъл за България на Купа Дейвис – 19.

В последната среща Александър Донски се наложи над Родриго Пиедра с 6-2, 6-4.

Нашите бяха в състав Димитър Кузманов, Александър Лазаров, Адриан Андреев и Александър Донски. Капитан на отбора е Тодор Енев.

На тенисистите им предстои нова битка през септември, непосредствено преди Sofia Open. Все още не е ясен съперникът. Според новия регламент в група II са 24 отбора от целия свят, които са разделени на двойки, играещи помежду си. 12-те победители от тези дуели играят плейоф срещу 12-те загубили от мачовете от група I.