Българи юнаци! България спечели мача срещу Норвегия с 1:0

България победи с 1:0 Норвегия в срещата на Лига С на турнира Лига на Нациите тази вечер

Голмайстор стана Радослав Василев, който отбеляза точно попадение в 58-мата минута. Двубоят се игра на Националния стадион „Васил Левски“.

Само преди три дни българските национали удариха с 2:1 Словения и вече имат 6 точки на върха в потока.

През по-голямата част от мача гостите бяха по-активният отбор, но не успяха да пробият защитния вал на „лъвовете“ и Пламен Илиев.

Норвежците диктуваха събитията на терена. В петата минута те бяха близо до откриване на резултата. Бившият играч на „Литекс“ Бьорн Йонсен се озова непокрит в опасна близост до вратата на България, но Пламен Илиев изби топката в корнер, спасявайки сигурен гол.

В 20-ата минута Йохансен опита далечен удар за гостите, който мина в опасна близост до вратата на Илиев.

В 38-ата минута капитанът на гостите Йохансен пропусна втора отлична възможност за Норвегия

В 44-ата минута след бърза контра Йонсен се озова в добра позиция и стреля по земята, но Пламен Илиев отново спаси сигурен гол.

В даденото от съдията двеминутно продължение Георги Костадинов стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му мина покрай левия стълб на вратата на Норвегия.

Още в първата минута на втората част Илиев трябваше да спасява вратата си след удар на Йохансен от пряк свободен удар.

В 59-ата минута влезлият като резерва Радослав Василев изведе България напред

След добра атака по десния фланг Страхил Попов центрира и Василев с прецизен удар с глава вкара топката във вратата на Норвегия – 1:0 за „лъвовете“.

10 минути преди края Илиев отново трябваше да се намесва и спаси удар с глава на норвежки нападател. Ивелин Попов стреля в ответната атака, но ударът му беше блокиран.

В 87-ата минута норвежците останаха с човек по-малко на терена. Нортвайт си изкара втори жълт картон за нарушение срещу Иван Бандаловски.

До края на двубоя гостите се опитаха да върнат попадение, но не успяха. Така България записа втора победа в Лигата на нациите и вече е едноличен лидер в групата.