Виляреал - Реал, Бейл

Бейл спаси Реал и бе изгонен – ВИДЕО

Гарет Бейл спаси Реал Мадрид от загуба в гостуването на Виляреал. Уелсецът вкара на два пъти, след като домакините повеждаха. А в края получи и червен картон. Така той стана едва вторият играч на Кралския клуб с подобно постижение този век. Другият, вкарал два гола и след това получил червен картон, е Кристиано Роналдо.

Жълтата подводница поведе рано чрез Морено. Той се разписа за четвърти път в последните 4 мача. Бензема удари греда, а в края на първата част Бейл изравни. Той сложи край на голова суша, продължила 169 дни. Мои Гомес вкара за 2:1 четвърт час преди края. Десет минути по-късно обаче уелсецът пак изравни. Кроос имаше шансове за Кралския клуб, а Бензема дори се разписа. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Атлетико Мадрид излезе начело

Градският съперник на Реал – Атлетико Мадрид – оглави класирането след трета поредна победа. Дюшекчиите стигнаха до впечатляващ обрат у дома срещу Ейбар от 0:2. Те спечелиха с 3:2, като победния гол на резервата Томас Партей падна в 90-та минута. Така столичани спечелиха мач, в който изостават за първи път от 2009-а.

Атлетико е единственият отбор с пълен актив от точки в Ла Лига. Атлетик Билбао и Севиля имат по 7 точки.