Реал - Кашима, Бейл

Бейл прати Реал на финал за пореден трофей

Гарет Бейл вкара хеттрик за Реал Мадрид при победата с 3:1 над Кашима Антлърс във втория полуфинал на световното клубно първенство. Така Кралския клуб се класира за финала, където го чака Ал Аин. Мачът за трофея е в неделя от 19:30 часа българско време.

Хеттрикът на Бейл

Уелсецът откри резултата в края на първото полувреме, след като направи двойно с Марсело. Ударът му се отби от гредата, но влезе в мрежата. Грешка в защита му позволи да вкара на празна врата за 0:2 в 53-а минута. А само две по-късно ново подаване на Марсело доведе до третия гол. Така Бейл стана третият футболист с хеттрик в турнира. Другите двама са Кристиано Роналдо и Луис Суарес. Той вече има шест попадения в пет мача на световното клубно първенство.

Малко след третия гол уелсецът бе сменен от Сантяго Солари. Причината – травма в глезена. Вместо него се появи Асенсио. Той обаче също получи контузия и бе сменен от Каземиро след само 14 минути на терена.

В 78-а минута Шома Дои върна един за шампиона на Азия. Това бе едва един от четирите точни удара за Кашима.