Чехия - България

Балъков дебютира със загуба от Чехия – СНИМКИ

Красимир Балъков дебютира със загуба начело на националния отбор. Българите паднаха с 1:2 от Чехия на „Летна“. Това бе първо поражение за тима в квалификациите за Евро 2020 след двете равенства на старта. Чехите пък взеха първите си точки и ни изпревариха в класирането.

Балъков

Двубоят обаче започна много добре за българите. Нашите откриха още в третата минута чрез Исмаил Иса. Дебютантът засече центриране на Ивелин Попов. Ранният гол обърка чехите и в следващите 15 минути тимът ни доминираше. Иса имаше нов шанс, но не успя да реализира.

Иса
Иса празнува гола си в Прага

После обаче чехите изравниха чрез Патрик Шик. Вдъхновени, домакините натиснаха и до края на полувремето изпуснаха две положения за обрат.

Шик празнува втория си гол
Бърз гол за Чехия за 2:1

Той обаче бе постигнат в началото на второто полувреме. Отново Шик вкара – 2:1 в 50-а минута. До края на двубоя Чехия нападаше, но националите имаха късмет и не допуснаха повече попадения. Михайлов също се намеси на няколко пъти отлично.

В петата минута на добавеното време нашите натиснаха. Те изпълниха два корнера, а после Попов центира, но Димитров стана на крачка от изравняването.

Следващият мач на тима на Балъков е в София. След три дни посрещаме Косово. Косоварите измъкнаха 1:1 от Черна гора в Подгорица. Преди мача в тима на Черна гора се развихри колосален скандал.