Байерн
Снимка: twitter.com/FCBayern/

Байерн взе Суперкупата, Мане се разписа за сефте

Байерн започна ерата без Роберт Левандовски с трофей – Суперкупата на Германия. Баварците биха Лайпциг с 5:3.

Успехът на „Ред Бул Арена“ дойде след попадения на Джамал Мусиала, Садио Мане, Бенжамен Павар, Серж Гнабри и Лерой Сане. Голът за Мане е първи след трансфера му от Ливърпул. За биковете се разписаха Марсел Халстенберг, Кристофър Нкунку и дани Олмо.

Двубоят бе белязан от множество голове, някои отменени, и интересни положения.

Мусиала откри още в началото, после изравнително попадение на Нкунку беше отменено. Мусиала изведе Гнабри, който пусна на Мане за 2:0. После Мусиала асистрира на Павар за 3:0 в полза на Байерн.

Резервата Андре Силва удари греда и секунди по-късно Халстенберг върна един гол. Шампионът обаче върна аванса си от три гола минути преди почивката.

Лайпциг игра много по-добре след паузата. В 77-ата минута носителят на купата вкара за втори път чрез Нкунку. После Олмо намали на 4:3, за да направи драматични последните минути. Сане обаче сложи точка на спора след хубава контраатака.