Байерн - Хофе

Байерн вкара три гола на Хофе, два бяха отменени след ВАР

Байерн започна с победа защитата на титлата си в Бундеслигата. Шампионът надви Хофенхайм с 3:1, като още два гола бяха отменени след намеса на ВАР-а системата. Въпреки това обаче баварците положиха огромни усилия за победата, а южняците могат да съжаляват, че не си тръгнаха с точна от „Алианц Арена“.

Тимът на Нико Ковач натисна още от самото начало. В неговия състав имаше две изненади – едната бе, че Кингсли Коман започна титуляр вместо Ариен Робен. Другата – Матс Хумелс остана резерва, а в центъра на защитата бяха Зюле и Боатенг. Коман създаде доста работа на защитниците на Хофе, но Байерн имаше само едно положение за 20 минути игра. То се откри пред Боатенг, чийто удар след корнер беше блокиран.

Томас Мюлер вкара първия гол за сезона

В 23-ата минута, след нов корнер, все пак домакините поведоха. Кимих центрира отляво, а Томас Мюлер вкара отблизо с глава. 13 минути по-късно дебютантът Жоелинтон изпусна отлична възможност да изравни. Бразилецът бе изведен от Шулц сам срещу Нойер, но ударът му излезе в аут. В края на първото полувреме след поредното нарушение на Шулц срещу Коман, французинът получи травма и бе сменен принудително от Робен.

Коман напусна с помощта на физиотерапевтите на Байерн
Хофенхайм изравни заслужено

Второто полувреме започна с натискт на Хофенхайм и гостите заслужено изравниха. Това се случи в 57-а минута. Адам Салай се възползва от грешка в защитата на съперника, отне топката и направи 1:1. Четвърт час преди края стабилната защита на Юлиан Нагелсман обаче се пропука. Това се случи заради принудителната смяна на Кевин Фогт с Ховард Нордвайт. Само четири минути, след като влезе в игра, норвежецът фаулира Робен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа.

Бичакчич блокира Рибери
Голове и отменени голове за Байерн

Левандовски стреля от бялата точка, Бауман спаси, но Робен вкара добавката. Последва обаче намеса на ВАР системата, която отмени гола, защото Робен беше в наказателното поле преди Левандовски да стреля. Две минути по-късно полякът отното изпълни и този път на сбърка – 2:1. Така за четвърта поредна година той се разписа в първия мач на клуба в Бундеслигата за сезона.

Четири минути по-късно влезлият като резерва Горецка стреля, топката се отби в Мюлер и влезе в мрежата. И този гол обаче беше отменен от съдията след гледане на повторение. Причината – игра с ръка на Мюлер.

Малко по-късно Робен, а после и влезлият на мястото на Рибери Хамес имаха шансове, но ги пропиляха. Все пак Байерн стигна до трети гол в 90-ата минута. Кимих изпълни тъч, Мюлер пусна към Робен, който от воле преодоля Бауман за 3:1.

Алаба и Боатенг спират бразилеца Жоелинтон
Алаба и Мюлер: Второто полувреме бяхме зле

„Искахме да играем и през второто полувреме, както през първото, но не се получи. Знаем, че можем по-добре. Качеството, което притежаваме като футболисти, го изисква“, заяви след двубоя Алаба.

„Щастливи сме, че спечелихме. Първото полувреме беше добро, но след почивката спряхме да играем футбол. Залагахме на твърде много дълги подавания и бързо губехме контрола над топката. Чак с влизането на Горецка и Хамес нещата се промениха“, анализира Томас Мюлер.