Байерн удари Лайпциг в шоу с 9 гола (СНИМКИ+ВИДЕО+РЕЗУЛТАТИ)

Отборът на Байерн Мюнхен победи Лайпциг с 5:4 като гост в изключително интересен мач от 33-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на „Ред Бул Арена“ бе без реално значение за двата тима, които не могат да бъдат изместени от първа и втора позиция в класирането, но за сметка на това предложи голямо зрелище за феновете.

Марсел Забицер изведе домакините напред още във втората минута, но Роберт Левандовски изравни от дузпа в 17-та.

Играчите на Лайпциг си върнаха преднината в 29-та минута чрез Тимо Вернер, който също реализира дузпа, а две минути след почивката резултатът стана 3:1 с гол на Юсуф Поулсен.

Тиаго Алкантара върна едно попадение за баварците, но Тимо Вернер възстанови аванса от два гола на новаците в лигата в 65-та минута.

Драматичната развръзка настъпи в края след едно попадение на Левандовски в 84-та минута и голове на Давид Алаба и Ариен Робен в продължението за крайното 5:4 в полза на шампионите.

Отборът на Инголщат изпадна официално от Бундеслигата, след като стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Фрайбург и вече няма шансове за спасение.