Байерн Мюнхен

Байерн стана шампион на Германия за шести пореден път

Байерн победи Аугсбург с 4:1 и предсрочно завоюва титлата в Бундеслигта за шести пореден сезон.

Пет кръга преди края баварците са недостижими на върха със 72 точки. Вторият Шалке има 20 пункта по-малко и не може да достигне лидера.

В Аугсбург домакините поведоха след автогол на Никлас Зюле в 18-а минута. Колосът от Мюнхен игра отчайващо слабо в първите 30 минути, но успя да изравни с първия си точен удар. Голът беше дело на Корентен Толисо. Пет минути по-късно Хамес Родригес направи 1:2. След почивката се разписаха още Ариен Робен и Сандро Вагнер.

В другите днешни срещи от 31-и кръг Борусия Мьонхенгладбах победи Херта с 2:1, Кьолн и Майнц завършиха 1:1, а Фрайбург загуби от Волфсбург с 0:2.

Байерн е рекордьор по спечелени титли в Бундеслигата с общо 27 (включително тази от настоящия сезон). Тимът има и една преди създаването на Бундеслигата.