Байерн спечели в Бремен, Дортмунд се справи с Фрайбург

Вердер - Байерн

Байерн Мюнхен прекъсна негативната си серия от три срещи без победа в Бундеслигата. Това се случи след успех с 2:1 над Вердер Бремен. И двата гола за баварците отбеляза бившият играч на зелените Серж Гнабри. Успехът бе 16-и поред за шампиона над Вердер, което е нов рекорд на първенството.

Байерн започна по-добре и Кимих и Левандовски пропуснаха добри положения. Все пак Серж Гнабри да се разпише за 0:1 в 20-а минута. Той се възползва от отличен пас на Кимих и се озода зад защитата. Първият му опит да преодолее Павленка бе неуспешен, но той вкара при добавката. Вердер натисна около 30-ата минута и след два удара, спасени от Нойер, изравни. Попадението бе дело на Юя Осако в 33-а минута. Той се възползва от неразбирателство между Нойер и Боатенг и засече с глава центрирането на Крузе.

Нойер и Мюлер са недоволни, Осако празнува гола си за 1:1
Байерн бележи в началото на второто полувреме

През второто полувреме Байерн отново натисна и заслужено поведе. Мюлер центрира по земя, Мойсандер опита да изчисти, но прати топката на крака на Гнабри за 1:2. Лошият ден за Вердер бе завършен с контузията на Велькович и изгонването на Мойсандер в края.

С успеха Байерн излезе временно на трета позиция с 24 точки. Вердер пък няма победа вече пети кръг.

Дортмунд - Фрайбург
Ройс вкарва от бялата точка
Борусия Дортмунд победи с лекота Фрайбург

Баварците обаче продължават да изостават на девет точки от лидера Борусия Дортмунд. Жълто-черните нямаха проблеми и победиха с 2:0 Фрайбург. Това бе четвърти пореден успех за лидера в класирането. Борусия изпусна няколко положения преди да получи дузпа за нарушение срещу Санчо. Ройс реализира от бялата точка за 1:0, като това бе деветият му гол за сезона. Две минути по-късно Гондорф от пряк свободен удар нацели гредата.

След почивката Ройс и Гьотце изпуснаха добри положения, а пък Пишчек уцели гредата. В добавеното време Пако Алкасер вкара за 2:0 след асистенция на Пишчек. Алкасер се появи на терена в 70-ата минута и реализира десетия си гол през сезона. Девет от тях са като резерва.