АЕК - Байерн, УЕФА

Байерн спечели с два бързи гола в Атина

Байерн записа втора поредна победа по пътя към излизане от кризата. Баварците се наложиха над АЕК с 2:0 в Атина с два бързи гола в средата на второто полувреме. Хави Мартинес вкара за 0:1 в 61-а минута. Само две по-късно Левандовски се разписа за 0:2.

Колосът от Мюнхен доминираше срещу дефанзивни построения гръцки шампион, но без да блести особено. Нико Ковач направи само една промяна в състава, с който започна през уикенда във Волфсбург – Рафиня вместо Алаба. За разлика от мача в Бундеслигата Серж Гнабри бе много активен и създаде няколко опасности пред вратата на жълто-черните. Най-доброто положение за АЕК се откри пред Понсе, но той го пропусна.

Бързите голове за Байерн

Втората част започна с шанс за домакините, но Бакасетас не го реализира. И след час игра гостите поведоха. Хумелс изведе Робен, той центрира и Хави Мартинес вкара отблизо. Още в следващата си атака баварците вкараха втори гол. Комбинация отляво между Гнабри и Рафиня изведе защитника, а той намери Левандовски, който направи 0:2. До края Байерн спокойно удържа аванса си и направи важна стъпка към елиминациите.

1:1 между Йънг Бойс и Валенсия

В другия ранен мач Йънг Бойс и Валенсия направиха 1:1. Миши Батшуай откри за испанския тим в средата на първото полувреме. Гийом Оаро изравни от дузпа в 55-а минута. За швейцарския тим това е първа точка в групата, докато Валенсия записа второ равенство след това с Манчестър Юнайтед.