Аугсбург - Байерн
Снимка: twitter.com/FCBayernEN

Байерн наказа Аугсбург, Падерборн изхвърли Вердер

Байерн си го върна на Аугсбург за загубата в Бундеслигата и спечели баварското дерби за Купата с 5:2. Мачът беше от втория кръг на турнира. Победата е четвърта поред за тима на Юлиан Нагелсман. Шампионът игра в специални екипи, посветени на 50-ата годишнина на „Олимпиящадион“ в Мюнхен.

Байерн имаше проблеми само през първото полувреме. Аугсбург поведе с 1:0 още в самото начало чрез Педерсен. В 27-ата минута обаче Ерик-Максим Чупо-Мотинг изравни. Той беше титуляр във втори пореден мач, като се разписа преди дни и срещу Фрайбург. Байерн натисна, но не успя да стигне до втори гол преди почивката.

В 53-ата минута обаче Чупо-Мотинг изведе Кимих за 1:2. Само шест минути по-късно отново Чупо-Мотинг направи 1:3. В 65-ата минута Упамекано си вкара автогол за 2:3, за да върне надеждите на Аугсбург. Гостите обаче бяха безмилостни – Мусиала и Дейвис оформиха крайното 2:5.

По-рано през деня Падерборн изхвърли Вердер след дузпи със 7:6. В редовното време мачът завърши 2:2. Илия Груев вкара четвъртата дузпа за бременци, но Битенкорт, който вкара в редовното време, изпусна петата.

Борусия Дортмунд също продължава напред след 2:0 в Хановер. Лидерът в Бундеслигата Унион победи със същия резултат Хайденхайм. Щутгарт пък разцепи с 6:0 Арминия Билефед.