Щутгарт - Байерн

Байерн се разправи с Щутгарт, Волфсбург изненада Леверкузен

Байерн спечели с лекота дербито на юга срещу Щутгарт с 3:0. Така баварците се изравниха на върха на класирането с Волфсбург, който шокира Байер Леверкузен с 3:1.

Горецка бележи за 0:1

Шампионът поведе на „Мерцедес Бенц Арена“ с гол на Леон Горецка. Халфът се разписа в първия си мач като титуляр за баварците в Бундеслигата. Щутгарт игра добре до почивка, но след нея положенията за Байерн се увеличиха сериозно. Логично Роберт Левандовски се разписа за 0:2 в 62-а минута. Той продължи серията си от поне гол във всеки един мач под ръководството на Нико Ковач. Томас Мюлер оформи крайното 0:3 четвърт час преди края. Тримата голмайстори имаха и по една асистенция. Мюлер – за първия гол, Горецка – за втория, Левандовски – за третия.

Два юбилея в Байерн

Франк Рибери изигра своя мач номер 250 в елита, а пък Левандовски записа победа номер 100 за Байерн в своя двубой номер 126 за клуба.

Леверкузен - Волфсбург
Ренато Щефен вкарва дебютния си гол в Бундеслигата
Волфсбург обърна Леверкузен до 3:1

По-рано през деня Волфсбург обърна Байер Леверкузен с 3:1 като гост. Домакините откриха с великолепен гол на Лиън Бейли в 24-а минута. Десет по-късно обаче вратарят Рамазан Йоджан си вкара автогол. През втората част Вегхорст направи 1:2 с дебютния си гол в Бундеслигата, а малко по-късно Щефен се разписа за 1:3. Това също бе дебютно попадение за него в Германия. Успехът бе първи в кариерата за треньора Бруно Лабадия срещу бившия му тим. В следващия кръг Леверкузен гостува в Мюнхен и е доста вероятно да дойде в Разград в серия от три поредни загуби.