Фрайбург - Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayernen

Байерн се издъни в своя мач №2000 в Бундеслигата

Байерн отново се издъни и не успя да победи Фрайбург в 24-ия кръг на Бундеслигата. Южняшкият сблъсък завърши 2:2. Баварците имат само една победа в последните си четири срещи. Тимът на Томас Тухел изостава на 7 точки от Байер Леверкузен (54 срещу 61), но Леверкузен има и мач по-малко. Фрайбург държи деветото място с 30 точки, но няма победа в първенството от януари.

Домакините поведоха в 12-ата минута след попадение на Кристиан Гюнтер. Байерн изравни в 35-ата минута чрез френския нападател Матис Тел. Гостите от Мюнхен излязоха напред в резултата през второто полувреме – в 75-ата минута Джамал Мусиала беше точен за 1:2. Фрайбург обаче изравни в 87-ата минута чрез Лукас Хьолер.

Така колосът от Мюнхен не успя да спечели своя мач номер 2000 в Бундеслигата. Байерн е първият отбор в Германия с подобно постижение.

Играхме без никаква организация през първото полувреме. Не бяхме дисциплинирани. Не спазвахме позициите си, губехме владението на топката и позволихме на домакините да контраатакуват. Беше ясно, че искахме да покажем различно ниво на отдаденост, но започнахме да го демонстрираме едва след като получихме гол. Едно добро полувреме не е достатъчно, за да победим срещу Фрайбург“, коментира Томас Тухел.