Байерн прекърши Шалке и е на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен се класира безпроблемно за полуфиналите от турнира за Купата на Германия. В мач от четвъртфиналите, игран на „Алианц Арена”, баварците се наложиха с класическото 3:0 над Шалке 04.

Въпреки очакванията за оспорван сблъсък, домакините успяха да съкрушат съперника си още през първото полувреме. Тимът на Карло Анчелоти излезе напред в резултата още в 3-ата минута. Франк Рибери изведе майсторски на чиста позиция Роберт Левандовски, който с елегантен удар прехвърли стража на гостите за 1:0. Натискът на Байерн продължи и в 16-ата минута те стигнаха до нов гол. Отново Рибери изведе Левандовски зад защитата на „кралскосините”, но този път полският национал не завърши, а вместо това центрира към Тиаго Алкантара, който с глава удвои. Две минути по-късно гостите също можеха да стигнат до гол, но ударът на Леон Горетцка мина над вратата.

В 29-ата минута Левандовски сложи край на надеждите на Шалке с втория си гол в мача. Полякът се разписа след нова асистенция на Рибери, оформяйки крайното 3:0 за своя тим.

До края гостите трябваше да доиграят срещата в намален състав, след като в 77-ата минута Холгер Бадщубер бе изгонен за втори жълт, респективно червен картон.

С успеха баварците се класираха за осми пореден път на полуфиналите в надпреварата.