Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн помете Щутгарт, нов рекорд за Левандовски

Байерн отнесе Щутгарт с 5:0 в голямото дерби на Юга. Това беше и първи мач от междинния 16-и кръг в Бундеслигата. Серж Гнабри вкара хеттрик за шампиона, с две попадения се отчете Роберт Левандовски. Освен това двете асистенции за головете на поляка бяха именно на Гнабри.

Левандовски вече има 42 гола в Бундеслигата през календарната 2021-а година. По този начин той изравни рекорда на Герд Мюлер от 1972-а. След три дни Байерн приема Волфсбург – любимият съперник на Левандовски и той ще има отлична възможност да счупи рекорда.

Победата направи тима на Юлиан Нагелсман есенен шампион. Баварците имат 40 точки, девет повече от втория Борусия Дортмунд, който е и с мач по-малко. До края на полусезона има два кръга.

Гнабри започна титуляр в родния си град на мястото на Толисо. Горецка, Зюле и Рока също отсъстваха. Мусиала пък игра, въпреки че е със счупена метатарзална кост.

Байерн натисна още от самото начало и Гнабри имаше два шанса да открие, но националът Мюлер спаси. В 27-ата минута Коман получи травма и беше сменен принудително. В игра се появи Сане и това се усети веднага. Именно той изведе Гнабри за 0:1 в 40-ата минута.

Второто полувреме започна с нов гол. Мюлер подаде на Гнабри и той направи 0:2 в 53-ата минута. В 69-ата Гнабри асистира за първия гол на Левандовски. Тук Щутгарт се предаде и Байерн се възползва максимално. В 72-ата минута Гнабри и Левандовски повториха упражението за 0:4. Две по-късно отново Мюлер изведе Гнабри за 0:5.