Гладбах - Байерн
Снимка: twitter.com/FCBayern

Байерн обърна Гладбах с два късни гола

Байерн Мюнхен продължава перфектния си старт от началото на сезона в Бундеслигата. Баварците победиха Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в късния мач от съботната програма.

Резервата Матис Тел донесе успеха на тима с гол с глава след изпълнение на корнер на Кимих в 87-та минута.

Иначе Гладбах откри след половин час игра с попадение на японския защитник Ко Итакура. Лирой Сане изравни в 58-ата минута отново след асистенция на Кимих.

Това беше 111-и сблъсък между съперниците в Бундеслигата. И в него шампионът сложи край на серията си от четири мача без победа над Гладбах. Това е първи успех за Байерн на „Борусия Парк“ от 4 години насам.

Байерн е на второ място в класирането с равен брой точки (по 9) с лидера Байер Леверкузен, който по-рано днес разгроми новака Дармщад с 5:1. Борусия Мьонхенгладбах е на 15-а позиция с 1 точка.