Бешикташ - Байерн, Хайнкес
Сандро Вагнер бележи с гърди в празната врата

Байерн пак победи Бешикташ, рекорд за Хайнкес

Байерн победи с лекота за втори път Бешикташ и продължава напред в Шампионската лига. Баварците спечелиха с 5:0 първия мач, а сега триумфираха с 3:1. Колосът от Мюнхен стигна за седма поредна година до четвъртфиналите.

Тиаго откри резултата за гостите още в началото след центриране на Томас Мюлер. Неговото попадение в 18-а минута бе под номер 100 за Байерн през сезона. Тиаго обаче получи травма и бе сменен в 35-а минута.

Още голове след почивката

В началото на второто полувреме Гьокхан Гьонул си вкара автогол за 0:2. Той опита да изчисти центриране на Рафиня, но прати топката в мрежата. Вагнер Лав върна едно попадение за 1:2 след час игра, като той се разписа в Шампионската лига за първи път от 2011-а. Сандро Вагнер се разписа за 1:3 в края и сложи точка на спора.

Рекорд за Юп Хайнкес

Успехът доведе и до рекорд за Юп Хайнкес. Той стана първият треньор, спечелил 11 поредни мача в Шампионската лига.