Байерн

Байерн Мюнхен вкара 20 гола в контрола

Байерн завърши по впечатляващ начин тренировъчния си лагер преди началото на новия сезон. След контролите срещу съперници от висока класа, като ПСЖ, Ювентус, Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед, баварците решиха да разпуснат срещу Ротах-Егерн. И го направиха впечатляващо – вкараха 20 гола на нискодивизионния тим.

Нико Ковач пусна само бъдещи титуляри в стартовия състав и още в 40-а секунди Кингли Коман отвори стрелбището. Две минути по-късно Тиаго покачи на 2:0. До края на първото полувреме и Левандовски, и Коман имаха вече по три попадения, но и аматьорите се бяха разписали на два пъти за 7:2.

Смяна на всички 11 футболисти за Байерн

На почивката Нико Ковач пусна в игра 11 нови футболисти, които методично започнаха да бележат гол след гол. Сандро Вагнер и 19-годишният Францке също реализираха хеттрик. Мюлер и Хамес се разписаха на два пъти, а пък Руди, Рибери и Кимих – по веднъж.

Единствените играчи, които Ковач не използва бяха Нойер, Боатенг и Гнабри. Ренато Санчес пък не бе в групата за контролата.

Неделя – мачът за Суперкупата

В неделя е и първият официален мач на баварците за новия сезон. Шампионът на Германия излиза срещу Айнтрахт Франкфурт за Суперкупатата на страната. Двубоят е от 21:30 българско време и ще се излъчва пряко по Евроспорт 2. Байерн ще участва за шеста поредна година в официалното откриване на сезона, но има негативен баланс – 2 спечелени трофея и 3 загубени. И двата успеха дойдоха в Дортмунд с Карло Анчелоти начело. Макар че това не донесе кой знае колко други трофеи за опитния италиански треньор.