Байерн - Кьолн Томас Мюлер
Снимка: twitter.com/FCBayernEN

Байерн мина през Кьолн, Дортмунд би Гладбах

Байерн се върна към победите в Бундеслигата с 2:0 над Кьолн в 29-ия кръг. С успеха баварците отложиха с ден титлата на Байер Леверкузен. Тимът на Томас Тухел събра 63 точки, но Леверкузен ще стане шампион, ако победи Вердер в неделя.

Тухел направи куп промени в тима, завършил 2:2 с Арсенал през седмицата. Улрайх, Герейро, Мазрауи, Павлович, Коман, Мюлер и Тал играха вместо Нойер, Дейвис, Горецка, Лаймер, Мусиала, Сане и Гнабри. Последните двама дори не бяха в групата за двубоя заради травми.

Рафаел Герейро даде аванс на баварците с красиво попадение в 65-ата минута. В добавеното време на срещата Томас Мюлер сложи точката на спора с гол за 2:0 в полза на Байерн.

Кьолн остава 17-и в зоната на изпадащите. Тимът е на 4 точки от спасението.

Борусия Дортмунд взе ценна победа с 2:1 в гостуването на Борусия Мьонхенгладбах. Така жълто-черните продължават битката за топ 4. Те имат 56 точки, колкото има и четвъртият Лайпциг. Гладбах заема 11-ата позиция с 31 точки.

Два гола за Дортмунд вкара Марсел Забицер, а Максимилиан Вьобер се разписа за домакините. Гостите вкараха в 22-ата и 28-ата минута, Гладбах – в 36-ата. Забицер можеше да се прибере и с хеттрик, но ВАР отмени едно негово попадение. Той вкара втора дузпа, но ВАР отсъди, че въобще не е имало нарушение в наказателното поле.

В 55-ата минута Дортмунд остана с човек по-малко, след като Карим Адейеми получи втори жълт картон. Съотборниците му обаче удържаха до края.