Байерн - Олимпиакос

Байерн и Ювентус се класираха за елиминациите

Байерн и Ювентус станаха първите два отбора, осигурили си участие на елиминациите в Шампионската лига. Това стане след победи съответно над Олимпиакос и Локомотив Москва. И двата тима обаче трябваше доста да се постараят, за да спечелят.

Левандовски пак вкара за Байерн

Баварците стигнаха до два гола през второто полувреме, но трябваше да чакат до 69-ата минута за първия. Разписа се, естествено, Роберт Левандовски. Той засече центриране на Коман. Полякът има 20 гола в 14 мача в Бундеслигата и Шампионската лига. Единственият съперник, който го спря до момента бе Бохум в турнира за купата на Германия. Там обаче той игра само едно полувреме.

Резервата Иван Перишич вкара за 2:0 в 89-ата минута. Той се разписа с първото си докосване до топката.

Двубоят с Олимпиакос бе първи за новия треньор Ханзи Флик. Той наследи на поста Нико Ковач, подал оставка след загубата с 1:5 от Айнтрахт в събота. Успехът на Байерн бе рутинен – Олимпиакос нямаше точен удар във вратата на Мануел Нойер. За шампиона на Германия това бе четвърта поредна победа в груповата фаза на турнира.

Локомотив Москва - Ювентус

Ювентус спечели в 93-ата минута

Шампионът на Италия спечели срещу Локомотив Москва в самия край, за да стигне елиминациите. Попадението бе дело на резервата Дъглас Коста в третата минута на добавеното време.

Иначе Рамзи откри още в третата минута. Той вкара добавка, след като Гийерме изпусна топката след пряк свободен удар, изпълнен от Кристиано Роналдо. Само девет минути по-късно обаче Алексей Миранчук изравни. Той се разписа за втори път в двата мача с бианконерите. И по този начин изравни постижение на Кристиано Роналдо от сезон 2013/2014.

Маурицио Сари направи 7 промени в тима, започнал дербито с Торино през уикенда. Една от тях бе именно Рамзи. А пък голът на уелсеца бе под номер 300 за Юве в Шампионската лига. Само четири други клуба са стигнали тази кота – Реал Мадрид, Барселона, Байерн и Манчестър Юнайтед.