Байерн - Челси

Байерн и Барселона продължават в Шампионската лига

Байерн и Барселона взеха заслужени победи в реваншите от осминалите в Шампионската лига и продължават напред. Баварците отнесоха Челси с 4:1 (общ резултат 7:1), Барса надви Наполи с 3:1 (общ резултат 4:2). Двата тима се изправят един срещу друг на четвъртфиналите. Мачът, както и всички останали от финалната фаза на турнира, е в Лисабон.

Левандовски пак вдъхнови Байерн

Шампионът на Германия набързо вкара два гола във вратата на сините от Лондон. Роберт Левандовски и Иван Перишич се разписаха за 2:0 в първите 25 минути. После Челси върна един гол, но той беше отменен заради засада. Рядка грешка на Нойер все пак позволи на Ейбрахам да намали на 2:1 на почивката.

Байерн обаче продължи в отличен ритъм и вкара още две попадения в края. Първо резервата Толисо се разписа за 3:1. После Левандовски вкара още веднъж за 4:1. Освен двата гола полякът записа и две асистенции. Любопитно е, че той имаше участие и в трите гола на „Стамфорд Бридж“.

Победата бе 18-а поред за баварците във всички турнири.

Барселона не остави шанс на Наполи

Наполи можеше да вкара гол още в 90-ата секунда, но топката се отби от гредата. След това Барса взе нещата в свои ръце. Централният защитник Клеман Лангле откри резултата в 10-ата минута, а голямата звезда Лионел Меси покачи на 2:0 в 23-ата. Аржентинецът постави пореден рекорд – той се разписа срещу 35-и отбор в турнира. Най-близо до него е Кристиано Роналдо с голове срещу 33 клуба.

В 30-ата минута гол на Меси бе отменен след намесата на VAR заради игра с ръка. В края на полувремето обаче Меси изработи дузпа, която бе реализирана от Луис Суарес. Това беше първи гол за Луис Суарес от дузпа в турнира.

Малко след това Наполи се върна в мача, след като реферът отсъди нов 11-метров наказателен удар. Лоренцо Инсиние вкара за 3:1. През второто полувреме Барса се върна назад, но Наполи трудно създаваше положения. Тимът все пак удари още една греда, а в 83-ата минута беше отменен гол заради засада.