Байерн е на финал за купата след спорна дузпа

Вердер - Байерн

Байерн се класира на финала за купата на Германия след победа с 3:2 над Вердер в Бремен. Съперник в сблъсъка за трофея ще бъде Лайпциг, който вчера надви Хамбургер.

Баварците водеха с 2:0, но зелените изравниха само за минута. После обаче реферът Даниел Зийберт отсъди много спорна дузпа, от която гостите вкараха победния гол.

Колосът от Мюнхен вкара за 0:1 в 36-а минута. Мюлер добута топката до Левандовски и той не пропусна от 4 метра. Авансът дойде заслужено, тъй като баварците имаха повече положения. След час игра Байерн поведе с 2:0. Резервата Горецка подаде на Мюлер и той вкара отблизо.

Два гола за минута

Вердер обаче не се отказа и изравни само за минута. Първо Рашица изведе Осако за 1:2. Секунди по-късно Максимилиан Егещайн пусна към национала на Косово и той вкара за 2:2.

Спорната дузпа за Байерн

Само три минути по-късно обаче се стигна до нов обрат. Коман падна в наказателното поле след сблъсък с Гебреселасие. Реферът Даниел Зийберт отсъди много спорна дузпа. Той използва и ВАР системата и потвърди решението си. Левандовски вкара спокойно за 2:3 и така класира тима си на финал. Това бе 18-а поредна победа за колоса от Мюнхен над Вердер.