Байерн - Дортмунд

Байерн е лидер след разгромно 5:0 над Борусия Дортмунд

Байерн Мюнхен излезе начело в Бундеслигата след разгром над досегашния лидер Борусия Дортмунд. Шампионите спечелиха с 5:0 на „Алианц Арена“ и имат точка аванс на върха в класирането. До края остават шест кръга.

Гостите първи имаха шанс за гол. Още в седмата минута Махмуд Дахуд получи топката на отлична позиция, но ударът му уцели гредата. Само три минути по-късно баварците поведоха. Автор на гола стана Матс Хумелс, който вкара след корнер.

Място в историята за Левандовски

В 17-ата минута груба грешка в отбраната на Борусия и страхотно изпълнение на Роберт Левандовски доведоха 2:0. Загаду опита да подаде на Аканджи, но Левандовски пресече паса. После той прехвърли вратаря Бюрки и вкара със странична ножица. Така той стана първият играч в Бундеслигата, който се разписва в пет поредни мача срещу бившия си тим.

Краят на интригата

Жълто-черните започнаха да играят все по-несигурно и бяха наказания в края на полувремето. В 41-а минута Хави Мартинес вкара за 3:0, а малко по-късно Гнабри покачи на 4:0.

През второто полувреме Байерн намали темпото, но все пак стигна до още един гол в самия края. Той отново бе дело на Левандовски. Така полякът стана първият чужденец, минал границата от 200 гола в Бундеслигата.